Tvrdý alebo mäkký matrac?

Home  >>  Tovar  >>  Tvrdý alebo mäkký matrac?

Tvrdý alebo mäkký matrac?

18
Srp,2023

off

Mnoho ľudí pripisuje zlý a nekvalitný spánok rôznym faktorom. Je to stres, množstvo práce, rýchly životný štýl či nezdravé jedlo. No koľkí sa zamýšľajú aj nad tým, že spánok môžeme zlepšiť aj vďaka matracu do postele. Matrac do postele je veľmi dôležitý aspekt, ktorí priamo ovplyvňuje náš spánok. Uvedomujete si, koľko času strávite ležaním v posteli? Preto by ste mali dbať na to, aby bol práve podľa vašich požiadaviek. Každý máme iné nároky na vyplň či tvrdosť matraca. Zamýšľali ste sa niekedy vôbec nad tým, že matrace môžu byť rôzneho druhu, s rôznym materiálom vo vnútri či pre rôzne typy ľudí?

posteľ

Áno, aj to koľko vážite či aký máte typ postavy či zdravotný problém môže rozhodovať pri výbere matraca. Vo všeobecnosti by ste mali za tie roky spánku vedieť, či sa vám lepšie spí na matraci tvrdom alebo mäkkom. Podľa toho si môžete vybrať aj typ matraca. Mäkké matrace sú najčastejšie matrace penové. Matrace s obsahom peny či už studenej alebo memory sú pocitovo najmäkšie vhodné pre väčšinu bežnej populácii. Memory pena je dokonca výborným nástrojom na vývoj pohybového aparátu. Memory pena sa vyznačuje vlastnosťou, kde sa aj po odľahčení pena vráti do pôvodného stavu.

posteľ

Pri ležaní memory pena kopíruje krivky vášho tela a to vám zabezpečí pohodlný spánok. Naopak ak pri spánku požadujete tvrdší podklad, určite sa rozhodujte medzi pružinový matracmi. Pružinové matrace sú z kategórie matracov najtvrdšie. Obsahujú veľkú pružinu obalenú výplňou najčastejšie z kokosového či Aloe vera vlákna. Typom pružinového matraca, ktorý je o niečo mäkší a ideálny pre ortopedických pacientov je matrac taštičkový. Vnútro je vyplnené množstvo menších pružiniek, ktoré sú jednotlivé obalené výplňou. Ak hľadáte kvalitné matrace pre každého navštívte internetovú stránku segum.sk alebo jednu z kamenných predajní v Bratislave, Žiline či Banskej Bystrici.