Ako použiť antigénové testy

Home  >>  Tovar  >>  Ako použiť antigénové testy

Ako použiť antigénové testy

27
Pro,2023

off

V súčasnej dobe je bezpečie a zdravie našej rodiny a okolia prioritou číslo jedna. S rastúcim výskytom nových prípadov chrípky, koronavírusu je dôležité mať k dispozícii antigénové testy. Antigénové testy www.covidexpert.sk sú navrhnuté tak, aby boli jednoduché a rýchle na použitie. S ich pomocou môžete v pohodlí vášho domova otestovať vás alebo vaše dieťa a získať výsledky do niekoľkých minút. Ich vysoká citlivosť umožňuje detekciu aj nízkych hladín antigénov, čo znamená, že aj mierne infikované osoby môžu byť identifikované.

antigenove testy

Návod na použitie antigénových testov na odber vzorky:

Vykonajte test na čistom a dobre osvetlenom mieste. Pripravte si všetky potrebné komponenty z balenia testu. Dôkladne si umyte ruky mydlom a vodou a vysušte ich. Vzorku možno získať z nosohltanu alebo z hltanu. Odporúča sa použiť vzorku z nosohltanu pre väčšiu spoľahlivosť výsledku. Jemne otierajte vatový tampón o sliznicu v nosohltane po dobu asi 5 sekúnd. Potom vytiahnite tampón z nosohltanu. Otvorte testovaciu nádobu. Odklopte kryt testovacej nádoby a vložte do nej sterilný vatový tampón s odobratou vzorkou. Použite dodaný extrakčný roztok a aplikujte 3-4 kvapky do testovacej nádoby s vatovým tampónom. Položte testovaciu nádobu na stabilný povrch a počkajte na výsledok podľa návodu uvedeného v príbalovom letáku testu. Výsledok sa obvykle zobrazí do niekoľkých minút.

návod

Negatívny výsledok

Výsledok je negatívny, ak sa na testovacej čiare nezobrazí žiadna farba alebo len veľmi slabá farba. To znamená, že antigénový test nezistil prítomnosť vírusu COVID-19 v odobratej vzorke.

Pozitívny výsledok

Výsledok je pozitívny, ak sa na testovacej čiare zobrazí farba. Táto farba môže byť jasná až tmavá, čo indikuje prítomnosť vírusu COVID-19 v odobratej vzorke. Ak sa na testovacej čiare nezobrazí žiadna farba alebo sa zobrazí nejednoznačná farba, test sa považuje za neplatný a odporúča sa opakovať test s novou vzorkou. V prípade pozitívneho výsledku kontaktujte svojho lekára alebo príslušné zdravotné orgány a dodržiavajte odporúčané postupy pre izoláciu a ďalšie kroky.