Kam chcete cestovať?

Home  >>  Cestovanie  >>  Kam chcete cestovať?

Kam chcete cestovať?

4
Zář,2023

off

Kto má rád tiež tak veľa cestovania ako ja? Myslím, že keď poviem skoro všetci, tak to bude trefná a správna odpoveď. Mnoho ľudí rado cestuje. Niektorí dávajú prednosť skôr cestovaniu do zahraničia, iní cestujú zase po svojej rodnej krajine – teda tam, kde sa narodili.

s

Čomu dávam prednosť ja?

Osobne sa nebránim ani jednému. Už som precestovala toho celkom dosť. Medzi krajiny, ktoré som navštívila, patrí napríklad Bulharsko, Viedeň, Rakúsko, Slovensko, Chorvátsko, Anglicko, Francúzsko. A poďme sa pozrieť na to, čo som v jednotlivých krajinách zažila.

Chorvátsko – v Chorvátsku som bola so sesternicami, strejdem, sestrou a tetou a nikdy na to nezabudnem. Naozaj to bol pre mňa zážitok. Už je to zhruba sedem rokov, čo sme tam boli, ale nikdy na to nezabudnem a raz by som sa tam určite zase rada pozrela.

Bulharsko – sem som prišla s deťom as babičkou a tiež to je jeden zo zážitkov, ktoré do konca života nezabudnem. Vtedy mi mohlo byť tak šesť a osem rokov, ale pamätám si to, ako keby to bolo včera. Bolo to jednoducho úžasné. A tým, že sa starý otec v Bulharsku narodil, tak samozrejme vedel dobre bulharsky a mal v Bulharsku aj kamarátov a my sme sa nemuseli báť toho, že sa v Bulharsku stratíme.

s

Slovensko – na Slovensko sme jazdili veľakrát do Dunajskej Stredy na dovolenku a tiež mám na ňu úžasné spomienky. Vybavuje sa mi hlavne leto, teplo a pokoj, a koľkokrát som si na dovolenke na Slovensku kúpila ich úžasné bezkonkurenčné Mojito, ktoré mali výborné! Na to nikdy nezabudnem.

Francúzsko – vo Francúzsku som bola iba dvakrát za život. Raz so školou a raz s priateľom, ktorý ma vo Francúzsku požiadal o ruku, takže to urobil také prekvapenie a ja som bola nadšená. Potom sme si šli sadnúť aj s mojou dcérou do reštaurácie (bola celkom dosť drahá, ale to mi vôbec nevadilo) a dali sme si pizzu. A bola výborná.