Luxusná a zároveň prirodzená mramorová podlaha

Home  >>  Dovolenka  >>  Luxusná a zároveň prirodzená mramorová podlaha

Luxusná a zároveň prirodzená mramorová podlaha

21
Zář,2020

off

Prírodné mramorové materiály majú jedinečnú vlastnosť. Sú maximálne odolné, majú elegantný až takmer honosný dizajn, ale súčasne pôsobia veľmi prirodzene.

V minulosti sa mramor využíval v interiéroch ale aj exteriéroch a vyjadroval honosnosť, eleganciu a vyberaný vkus. Vždy bol dokonale odolný, čoho dôkazom sú aj napríklad starodávne antické mramorové stĺpy, ktoré podopierali starodávne chrámy. Alebo známe mramorové dlažby a schody, rokmi toľko používané a pritom stále akoby nové, funkčné aj pre ďalšie generácie.

abu-dhabi-3930214_640

Taká je aj moderná mramorová podlaha, ktorá je elegantná, luxusná a pritom veľmi praktická. Samotný mramor je vápencovej štruktúry, mnohokrát s prímesou iných hornín, ktoré ho sfarbujú. Aj preto v ponuke nájdete viaceré farebné prevedenia mramorových blokov s jedinečnými štruktúrami a takisto rôzne povrchové úpravy. Samotný mramor sa vždy najprv opracuje, obrúsi a upraví sa jeho povrch, napríklad aj leštením.

Honosné leštené mramorové podlahy majú až takmer zamatový povrch, ktorý vynikne napríklad vo veľkých dvoranách, halách, vstupných priestoroch, koncertných sálach, na letisku ale aj v domácnostiach. Je spojením dokonalého dizajnu s vysokou funkcionalitou a jednoduchou údržbou. Samotná príroda mu po stáročia dala odolnosť a silu, ktorá bude pretrvávať ďalej. Jeho unikátnu vnútornú kresbu musíte rešpektovať a preto najmä pri väčších plochách vyberajte vždy jeden ucelený blok, aby Vaša podlaha vyznela čo najkrajšie.

marble-4062830_640

Mramorové materiály, či už vo forme obkladov, podlahy alebo schodiskových podstupníc predstavujú vždy riešenie, ktoré Vám prinesie eleganciu, jednoduchú údržbu a dlhú životnosť.

Pri vkusnom podsvietení zvýraznite lesk, honosnosť a celkové prevedenie. Mramor je prírodný materiál a jeho kombinácia je možná s kovom, sklom, drevom, záleží od jeho vyfarbenia. Kovové doplnky na svetlej mramorovej podlahe vyniknú a chlad kovu sa rozpustí v mramore.

Mramorová podlaha vyžaruje silu prírody spolu aj s jej krásou.