Sex je súčasťou manželstva

Home  >>  Firmy  >>  Sex je súčasťou manželstva

Sex je súčasťou manželstva

25
Pro,2022

off

Aké je manželstvo bez sexu?

Intimita, spojenie a vzplanutie, to opisuje sex. Slovo sex, môže na niekoho pôsobiť vulgárne, drsne a možno príliš eroticky, no na konci dňa, je to len slovo, obyčajné slovo, a je na vás, aký význam mu dáte. Patrí to medzi najdôležitejšie veci, a ak si myslíte, že nie, tak sa to s najdôležitejšími vecami aspoň spája. Vyskúšali ste sa po hádke s partnerom/partnerkou pomilovať? Áno? A cítili ste sa potom lepšie, búrky boli zahnané a vy ste sa opäť mohli normálne rozprávať? Tak ste potom objavili jednu z vecí, na ktorú je sex dobrý. Sex v manželstve https://www.privatportal.sk/blog/sex-v-manzelstve sa berie za istú potrebu, vďaka ktorej si dokážete vyvážiť vzťah. Spája sa s dôverou, pochopením a uspokojením. Počas sexu sa môžete viac zbližovať, spájať, a okrem toho, že spolu trávite príjemný čas, môžete si vďaka nemu napraviť aj štrbiny vo vzťahu.

Dvaja ľudia bozkávajúci sa

Áno, ide o vzrušenie, o adrenalín a o to, ako sa po sexe cítite, ale viete o tom, že sa môžete cítiť sto krát lepšie? A stačí vám k tomu sa len lepšie porozprávať? Sex nie je len päť minútová aktivita, ktorá vás neskôr v polovici manželstva omrzí, a oddiali od partnera. Často panuje tento názor, že sex je skvelý v mladom veku, no postupom času to je o ničom. Preto vznikajú nevery či rozvody. Ak to neklape v posteli, neklape to ani vo vzťahu. No to, že sex je len rýchle uspokojenie túžob, je vymyslený mýtus. Pretože je to úplne naopak. Pomáha zlepšiť vzťah, obnovovať vzťahy medzi manželmi a núti vás konverzovať. Pretože vďaka sexu, sa môžete viac zblížiť. Môžete si vzájomne hovoriť vaše túžby, čo sa vám páči a čo by ste chceli vyskúšať. Taktiež si ale môžete hovoriť aj to, čo sa vám nepáči a ako by ste to napravili.

Romantická čierno biela fotka s párikom

Snažte sa si vyladiť sex tak, aby ste boli spokojný nad hranicami vášho očakávania. Nemali by ste sa hanbiť o tom rozprávať pred vašim partnerom. Predsa len si vďaka otvorenosti môžete vybudovať ako dôveru, tak aj pikantný intímny život. Nebojte sa experimentovať, skúšať nové veci a osladzovať si nie vždy pekné manželstvo. Bojíte sa toho, že po pár rokoch sa z vášho manželstva stane nudné, hrdzavé stereotypné manželstvo, ktorému nepomôže ani lokálny vzťahový terapeut? Nemusíte sa toho báť, jediné čo potrebujete je udržiavať vo vašom vzťahu iskru, vášeň a podvedomý plamienok. Sex by mal každý človek brať ako niečo vznešené, ako niečo vďaka čomu môžete byť bližšie so svojim partnerom, byť pochopený a byť milovaný.